KK Tiyatro Topluluğu “Bahar Noktası” 2.Gösterim

Başlıksız-1

İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi Kültür Kulübü Tiyatro Topluluğu, W. Shakespeare’in “Bir Yaz Gecesi Rüyası” adlı oyunundan Can Yücel tarafından uyarlanan “Bahar Noktası” adlı komedi oyunuyla 2. kez karşınızda!

Oyunun Konusu:

Can Yücel’ in dilimize çevirirken neredeyse yeniden yazdığı eser aşkın insanları düşürdüğü halleri anlatan, düşle gerçek arasında gidip gelen bir komedi.

Atina Dükü Tezeus, Amazonlar Kraliçesi İpolita ile evlenmek üzeredir… Ege, çiftin sarayına gelerek kızı Hermiya’yı, kendisinin uygun bulduğu Dimitri ile değil de İskender ile evlenmek istediği için şikayet eder.Hermiya da mecburen sevgilisiyle birlikte en yakındaki ormana kaçar. Gerçi ormanda da işler çok karışıktır. Zira periler kralı Babaron ve periler kraliçesi Müzeyyen’in arası kıskançlık yüzünden limonidir! Sırf bu yüzden doğanın düzeni birbirine girmiş vaziyettedir. Babaron, kendisini aldattığından şüphelendiği Müzeyyen’iı cezalandırmak için baş cinleri Babacan ve Bican’ı vazifelendirir. Sihirli bir çiçeğin öz suyundan bir solüsyon hazırlar. Bu çok özel iksir kimin gözüne uyurken damlatılırsa, gözünü açtığında gördüğü ilk ‘yaratığa’, adama değil ama yaratığa, deliler gibi âşık olacaktır!

YÖNETMEN:
Alican ÇALIŞKAN – Oğuzhan UYGUN – Haşim Bahadır AYEŞ

OYUNCULAR:
Alican ÇALIŞKAN – Ali Can YILDIRIM – Aylin GARİPCAN – Beyza YÜCEL – Burcu ERŞAN – Büşra ALNITEMİZ – Can SEÇKİ – Çağrı BİÇER – Damla ÖZDİL – Dorukhan KENGER – Emir ŞAHİN – Haluk MERT – Haşim Bahadır AYEŞ – Mertcan ASLAN – Merve BİLGİÇ – Oğuzhan UYGUN – Oğuz PAÇACIOĞULLARI – Rıdvan ULUDAŞDEMİR

SES-IŞIK:
Mert GÜLTEKİN

DEKOR-KOSTÜM:
Burçin BÜYÜKEREN – Müge GÜLERYÜZ – Melek İŞBARAN

Recent Posts
İletişim

Merak ettiklerinizi bize sorun. En kısa zamanda size dönüş yapacağız.