denemeslider2

Kültür Kulübü Nedir?

Kulübümüz İ.Ü İşletme Fakültesi bünyesinde 1991 yılında kurulmuştur. Amacımız, kültür ve sanatla işlenmiş bir sosyal hayatı, tüm yoğunluğuyla yaşamak ve yaşatmak, üniversiteliler arası iletişimi ve kollektif çalışma ruhunu geliştirmektir.
Ve bu hedeften hareketle Kültür Kulübü; herkese hitap eden, kendisini yeteneğini düşünce ve hayallerini paylaşma fırsatı arayan tüm üniversitelere kapılarını aralamış çok yönlü ve amaçlı bir sosyal ortamdır.Ortak inancımız ise “ Ancak sanatla bezenerek oluşmuş bir kültür dokusunda dünyanın yaşanabilir hale dönüştürüleceğidir”.

İ.Ü İşletme Fakültesi, 1968 yılından bu yana Türkiye’ de lisans düzeyinde işletme eğitimi veren, Türk iş hayatının gelişimde pay sahibi olabilecek, ülkenin ulusal ve uluslar arası ilişkilerinde etkin rol alabilecek, bilgili, yetenekli, görgülü ve “kültürlü” yönetici adayları yetiştiren ilk yüksek eğitim ve öğretim kurumudur. İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi, Eduniversal tarafından dünya çapında işletme ve yönetim okulları arasında yapılan değerlendirmede en iyi 1000 işletme okulu arasında yer almış ve Türkiye’de 2. olmuştur.

Tarihçemiz

Misyonumuz ve Vizyonumuz

Misyonumuz Kültür ve sanat ile işlenmiş bir sosyal hayatı, tüm yoğunluğuyla yaşamak ve yaşatmak, üniversiteler arası iletişimi ve kolektif çalışma ruhunu geliştirmektir. Bu hedeften hareketle Kültür Kulübü; herkese hitap eden, kendisini, yeteneğini, düşünce ve hayallerini paylaşma fırsatı arayan tüm üniversitelilere kapılarını açmış, çok yönlü ve çok amaçlı bir sosyal çalışma ortamıdır. Kültür Kulübü aktiviteleriyle İstanbul Üniversitesi’nde kültür ve sanata değer veren tüm öğrencilere ulaşmayı amaçlamaktadır. Kültür Kulübü fotoğraf, dans, müzik, tiyatro, sinema gibi 12 kolda faaliyet gösteren, öğrencilere kültürel-sanatsal anlamda destek olan, yıl boyunca çeşitli etkinlikler, gösteriler düzenleyen ve sene sonunda da İstanbul Üniversitesi Bahar Festivali’ni organize eden bir öğrenci kulübüdür.

Tanıtım Dosyamız

Tanıtım dosyamıza bu linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.

İletişim

Merak ettiklerinizi bize sorun. En kısa zamanda size dönüş yapacağız.