FLÖRT | PAZAR SOHBETLERİ

Eğlenceli şarkıları ve özgün tarzlarıyla tanıdığımız Flört ile çok keyifli bir röportaj gerçekleştirdik. Röportajın uzun versiyonunu Üç Nokta Kültür Sanat Dergimizin yeni sayısında  okuyabileceksiniz ama biz sabırsızlandık ve albümlerinden, Tehlikeyle Flört’den uzun uzun bahsettiğimiz röportajın bir kısmını bir an önce siz de okuyun istedik…

 

Uzun soluklu bir geçmişiniz var. Nasıl bir araya geldiniz?

Çağatay: Kozmik bir oluşumuz biz. Hayat bizi bir araya getirdi. Zaman zaman kopma durumları olsa da yine beraberiz.

Ozan: Hikayeyi artık böyle daha soyut anlatmayı tercih ediyoruz. Çünkü tarihçemiz epey uzun. Şu an çok aktif bir grubuz. Neredeyse her sene albüm yapıyoruz ve çok sık konser veriyoruz. Dolayısıyla günü yaşamaya çalışıyoruz.

Çağatay: Bir çok konuda yetenekli ve birbirini tamamlayabilen bir ekibiz. Bunu bir hizmet gibi karşılıksız sunabilen ama oluşumun sonunda da Flört müziğini bir araya getiren kişileriz.

Geçmişle gelecek arasında köprü kuran bir müziğiniz var. Çok eski olup hala dinlenen albümleriniz de Dün TRT’de İzledim gibi geçmişi yâd eden parçalarınız da var. Bu oluşumu nasıl sağlıyorsunuz? Sizin için neyi ifade ediyor?

Ata: Bunu sorumluluk olarak hissediyoruz. Çünkü bizi takip edenler olduğunu iyi biliyoruz. Bizim ustalarımız da bizim küçüklerimiz de bizden bir şeyler bekliyor. Yanlış giden şeylere rağmen ayaklarımızı sağlam basmaya çalışıyoruz. Geçmişte ne kadar doğru şey yapıldıysa onu tutup bugüne harmanlıyoruz.

Çağatay: Müziğin gerçekten ruhun gıdası olduğuna inanıyorum. Biz de eğer bir gıda hazırlıyorsak bunun gerçekten sağlığa faydalı ve bünyeye iyi gelecek bir tatta olmasını sağlamaya çalışarak yapıyoruz. Bir annenin çocuğuna yemek hazırlaması kadar özenli yani… Tertemiz bir kalpten çıkmış gibi…

Yoğun bir konser takviminiz var. Özellikle festivallerde görüyoruz sizi. Türkiye’de de Umut Kuzey bu konuda çok iş yapıyor. Siz Türkiye’deki festivalleri ve o atmosferi nasıl yorumluyorsunuz?

Ozan: Umut Kuzey’i çok takdir ediyorum. Harika bir iş yaptı. Türkiye’ye festival anlayışını yerleştirdi. Yeni menajerimizle aldığımız karardan sonra her festivale çıkmaya başladık. Çıkamadığımız çok az festival oldu. Orada çalmaktan çok mutlu oluyoruz. O festivale gelen insanlar aynı gezegenin insanları. Sevgi dolu, sanatla düşünen müthiş insanlar…

Ata: Aslında talep de var. Türkiye bu konuda yeniden canlanıyor. Bu kadar insanın, gencin bunu talep ve tercih etmesi modern düşüncenin de yerleştiğinin göstergesidir. Biz de bu talebe arz sunmaya çalışıyoruz. Bunun dışında bizi tanımayan ve dinlemeyen insanlarla da buluşup kendimizi tanıtmış oluyoruz.

Çağatay: Umut Kuzey ve ekibinin bu çıtayı çok yukarı taşıdığını düşünüyorum. Hem kaliteli hem de uygun fiyatlı işler çıkıyor ve büyük kitlelere ulaşıyor. Sanatçılar da insanlara daha kolay ulaşıp hemen hemen her şehre gidiyor.

Timsah: Benim için çalarken en zevk aldığım yer. Çok heyecanlı buluyorum.

Tehlikeyle Flört filminde çok usta isimlerle çalıştınız. Nasıldı, devamı gelecek mi?

Ozan: Üç filmden oluşan bir seri olacak Tehlikeyle Flört. Mete Horozoğlu ve Ezel Akay başta olmak üzere çok önemli aktörlerle oynadık.

Ata: Oyunculuklar olarak çok zevkli geçti.İlgili resim

Çağatay: Şartlar dahilinde elimizden geleni yaptık.

Her albümünüz dinleyicilere farklı tatlar veriyor. Bambaşka albümü için neler söyleyebilirsiniz?

Ozan: Bu zamana kadar geliştirmeye çalıştığımız müziğin bu yılki hali diyebiliriz.

Ata: Bambaşka olmasının sebebi, bizim kendimizi ve dinleyicimizi öyle görmemizden diyebiliriz aslında.

Ozan: Bizim müziğimiz içinde Beatles, MFÖ, Deep Purple, Who gibi pek çok ismin tınısı görülebilir. Her şey vardır ama hiçbirisine de benzemez. O yüzden nevi şahsına münhasır diyebiliriz. Dolayısıyla zamansız buluyoruz kendimizi biraz.

Dinleyicilere vermek istediğiniz mesajlarınız var mı?

Çağatay: Ben yemek benzetmesinden devam edeyim. Tadına bakanların yorumunu merak ediyorum aslında.

Ozan: Hepsine sevgiler. Güzel müzik dinlesinler. Kalplerini hep sevgiyle tutsunlar. Barışa ve güzelliğe inanalım hep beraber.

Ata: Biz işimizi iyi yapmaya çalışıyoruz. Onların da bunu bilmelerini ve bizimle beraber olmalarını temenni ediyorum.

Timsah: Benden herkese sevgiler.

 

 

Röportaj: Esra Başkaya, Öykü Bilgin, Arda Taştan

Fotoğraf: Pelinsu Akman

Recent Posts
İletişim

Merak ettiklerinizi bize sorun. En kısa zamanda size dönüş yapacağız.