Hadi Araştıralım

Sosyal Sorumluluk Topluluğu

SOSYAL SORUMLULUK TOPLULUĞU

HAKKINDA

sos
Sosyal Sorumluluk Topluluk’u İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi Kültür Kulübü bünyesinde 2010 yılında, Kültür Kulübü’nün 20. yılında, kurulmuştur.
Topluluğumuzun amacı İstanbul Üniversitesi’ nin prosedür ve izinleri dahilinde Kültür Kulübü’nün Sosyal Sorumluluk Projelerini tek bir çatı altında toplayarak genişletip, geliştirmek, iyiliksever öğrencilerimizle yardıma muhtaç kişilere el uzatmak, onların seslerini başkalarına duyurmak, sivil toplum kuruluşları ile öğrencileri buluşturup gönüllü olmalarını sağlamak amacıyla faaliyetlerini yürüten bir topluluğuz.

2014-2015 Eğitim ve Öğretim Güz Döneminde Neler yaptık?

• Üniversite Sosyal Sorumluluk Birlikteliği (ÜSOB) ile birlikte “Renkli Geleceklere Yolculuk” projesiyle 25-26 Ekim tarihlerinde Osmaniye Sumbas ilçesi Gafarlı köyü Gebeli İlkokulu’na gittik. İki gün boyunca çeşitli bahçe oyunları, tasarım atölyeleri, tiyatrolar, dans atölyeleri gerçekleştirildi. Köy halkının hazırladığı yemeklerden sonra meslek dallarına ait eğitimler ve çevre eğitimi hakkında çocuklar bilinçlendirildikten sonra fidan dikildidorukdibi.

• Üyelerimizle Vodafone Avrasya Maratonu’na katıldık.

• ZİÇEV’İ ziyaret ettik.

avrasya maratonu

2014-2015 Eğitim ve Öğretim Bahar Döneminde Neler yaptık?

• 23-25 Mart tarihleri arasında okulumuzda Sosyal Sorumluluk Günlerini gerçekleştirerek İşaret Dili Eğitimi verilmesini sağladık. Hayata Dokun, KAÇUV, ZİÇEV, Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu gibi vakıfların seminer vermesini sağlayarak pek çok konuda öğrencilerin bilinçlenmesini sağladık.

ssg15

• Ağrı-Dorukdibi’nde bir ilkokula kütüphane kurduk.

2015-2016 Eğitim ve Öğretim Güz Döneminde Neler yaptık?
• Yaşlılarımızı unutmayarak Darülaceze ziyaretleri gerçekleştirdik.

• Karanlıkta Diyalog Sergisine gezi düzenledik. Kendimizi görme engelli insanların yerine koyup dokunarak, koklayarak ve işiterek farklı ve unutulmaz bir yolculuğa çıktık.

• Kansersiz Yaşam Derneğiyle birlikte Avrasya Maratonu’na katıldık.

• LÖSEV, Lösemili çocukların bakımı ve iyileşme süreçleri, vakfın nasıl büyüdüğü, nerede ve nasıl hizmet verdikleri, lösemili çocuklar için gönüllü öğrencilerimizin neler yapabileceği vb. konularda fakültemizde seminer gerçekleştirdi.

• Darülaceze gezileri yaptık ve yaşlıların bizler gibi ziyaretçilere ne kadar çok ihtiyaçları olduğunu gördük ve mutluluklarına olduklarına şahit olduk. Her defasında da Mevlâna’nın “Gençlerin aynada göremediklerini, yaşlılar bir tuğla parçasında okurlar” sözüne inandık.

darülaceze

2015-2016 Eğitim ve Öğretim Bahar Döneminde Neler yaptık?

• Siirt Gözpınar İlkokulu’na kitap, kırtasiye malzemesi, giyecek ve oyuncak yardımı topladık.

• 15-16 Mart tarihlerinde okulumuzda Sosyal Sorumluluk Günlerini gerçekleştirerek LÖSEV, Hayata Dokun, Kızılay, Kaçuv, Altı Nokta Körler Vakfı gibi vakıfların seminer vermesini sağlayarak pek çok konuda öğrencilerin bilinçlenmesini sağladık.

ssg16
• ’Kan acil değil sürekli ihtiyaçtır. ’diyerek bu konuda insanları bilinçlendirme adına okulumuzda Kızılay Çadırı ile kan bağışına katkıda bulunduk.

“Her yeni insanın, her yeni fikrin bizim için yeni bir çıkış kaynağı olacağına inanıyoruz. Yaptıklarımız ve yapacaklarımızın hiçbir zaman tek bir fikir olmadığının samimiyetiyle yeni arkadaşlarımızı, başardıklarımızın gururuna; başaracaklarımızın da heyecanına ortak olmaya davet etmek amacıyla çalışıyoruz.”
“Yapılacak çok şey var, bize düşeni yapmak için…”

sosyalsorumluluk@kulturkulubu.com

YÖNETİM EKİBİ

Rana Usta Sosyal Sorumluluk Topluluğu Başkanı

İLETİŞİM BİLGİLERİ

ETKİNLİKLERİMİZ

Yorum Yok

Add your review